Nutricia Medical Shop0 800 50 17 85facebook
Ентеральне зондове харчування

Цей термін позначає вид клінічного харчування, за якого спеціалізована високопоживна суміш вводиться у шлунково-кишковий тракт (ШКТ) пацієнта за допомогою зонда чи гастростоми.

Ентеральне зондове харчування призначається у тих випадках, коли хворий не може самостійно приймати звичайну їжу, а також не здатен сам пити спеціалізовану суміш (наприклад, у випадках порушення ковтання, свідомості чи за проведення операцій на органах шиї), однак роботу його шлунково-кишкового тракту при цьому серйозно не порушено.

Зонд може вводитися у шлунок чи тонкий кишечник пацієнта через ніс чи рот, або ж через спеціальний отвір на передній черевній стінці (стому). Високопоживна суміш за допомогою зонда надходить безпосередньо до ШКТ хворого, після чого через слизову оболонку нутрієнти всмоктуються у кровоносну систему. Оскільки травна система пацієнта у цьому випадку безпосередньо залучається до розщеплення та засвоєння їжі, таке харчування вважається фізіологічнішим за парентеральне.

У випадках, коли хворий не може споживати їжу перорально, тобто через рот, застосування ентерального зондового харчування дозволяє підтримувати функціонування його кишечника, знизити ризик виникнення інфекційних ускладнень та нестачі поживних речовин.

Спеціально для зондового харчування пацієнтів, які з тих чи інших причин потребують його забезпечення, компанія Нутриція на основі останніх досліджень та сучасних європейських рекомендацій розробила широкий асортимент інноваційних продуктів – повноцінних, збалансованих високопоживних сумішей Nutrison.

Спеціальні суміші для зондового харчування Nutrison призначаються в якості основного чи додаткового харчування у післяопераційному періоді, після перенесених операцій на ШКТ, голові та шиї, за онкології, після інсульту, у випадку недоїдання чи ризику недоїдання, за порушення загоєння ран, роботи ШКТ, за дисфагії (порушення ковтання), різноманітних порушень засвоєння поживних речовин, за наявності діабету) та за багатьох інших станів.

Високобілкові повноцінні суміші Nutrison підбираються лікарем, беручи до уваги форму та стадію патологічного процесу у пацієнта, особливості терапії та рівень нутритивної недостатності.

Ретельно підібраний склад білків, жирів, вуглеводів, а також вітамінів, мікро- та макроелементів у спеціалізованих сумішах Nutrison легко та швидко засвоюється організмом хворого, забезпечуючи його необхідними нутрієнтами та енергією і допомагаючи підтримувати сили організму, необхідні для боротьби з хворобою.